Rustykalne/Boho​

Na samym początku warto zaznaczyć, że style, pomimo że są bardzo do siebie zbliżone to jednak są pewne równice, o których warto wiedzieć 🙂 W obu stylach natura stawiana jest na pierwszym miejscu.

Wesele Rustykalne – Słownik języka polskiego słowo “rustykalizm” określa jako zamiłowanie do życia wiejskiego, do jego prostoty oraz miłości do rękodzieła. Styl rustykalny bazuje głownie na kolorystyce zieleń, biel (również kolory pokrewne typu écru, krem) oraz kolory drewna. Ręcznie dziergane koronki, stare lub kreowane na stare meble w wystroju, wycięty drewniany pień na stole + świece, dodatki „eco”, wszelkie przedmioty wykonane ręcznie, najlepiej z drewna – to wszystko idealnie wpisuje się z charakterystykę stylu rustykalnego. Ważny jest tutaj minimalizm i to co prawdziwe. Jeśli chodzi o ubiór stawiamy na lekkie, zwiewne stroje (często spotykaną są koronki), a w przypadku wizażu naturalny i delikatny look.

Wesele Boho – Nazwa ta pochodzi od bohemy artystycznej i przede wszystkim charakteryzuje się luzem i wolnością. Styl boho jest połączeniem stylizacji opierającej się na naturze z kulturą cygańską oraz hipisowską i w porównaniu do stylu rustykalnego jest bardziej kolorowy. Charakterystyczne są tutaj nie tylko koronki, stare meble czy drewniane dekoracje, ale również piórka, frędzle, czy kolorowe folkowe elementy. Znakomicie wpasowują się tu barwy zieleni, bieli, kremu, écru, szarości oraz kolorów drewna (ziemi, drewno, miedź, glina, wiklina czy elementy kamienne) jak było to w stylu rustykalnym, jednak w przypadku stylu boho śmiało możemy pozwolić sobie na dodanie odważnych kolorowych akcentów typu bordo, turkus, szmaragd, kobalt czy szafir. Ubiór Państwa Młodych nawiązujący do tego stylu powinien być lekki i zwiewny jak w przypadku stylu rustykalnego, jednak z często szerszymi formami, na przykład rozszerzanymi rękawami, które zakończone są piórkami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *